ضربه تراپی | Tapping

  تقویم طالع بینی علمی – پیش گویی میزان انرژی های حیاتی انسان

  کتایون بناساز
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • ۱

    

   تقویم ” طالع بینی علمی ”
   پیش گویی میزان ماهیانه ی انرژی های ( ارتعاشات ) حیات
   مدیریت انرژی های ( ارتعاشات ) درونی
   همه ی ما این تجربه را داشته ایم ، که برخی روزها شاد و سرحال و سرشار از انرژی و افکارمثبت هستیم و به اصطلاح فرکانس ارتعاشات مان در حد بالایی است . در این گونه روزها احساس می کنیم که قادریم کوه ها را جابجا کنیم ، دنیا و کل بشریت را نجات دهیم ! این در حالی است که هیچ اتفاق تازه ای در زندگی مان نیفتاده است . حقوقمان همان مبلغ بخور و نمیر ماهیانه است . هنوز هم اجاره بهای خانه را پرداخت نکرده ایم ، هنوز هم ۲۰ کیلو اضافه وزن داریم و هنوز هم همسرمان شب ها دیر به منزل می آید !
   بنابر این با وجود این که شرایط بیرونی تغییر نکرده اند ، چگونه است که در همین شرایط بعضا نامناسب و غیر دلخواه ، حال و هوای مان در روزهای مختلف ماه به این اندازه متغیر است ؟ به نظر می رسد موارد دیگری به غیر از شرایط بیرونی کنترل حالات و در نتیجه زندگی مارا به دست دارند که مربوط به درون ما می شوند .
   برخی از این عوامل درونی مربوط به حیطه ی شیمیایی و تعدادی دیگر تحت نفوذ حوزه ی انرژی و ارتعاشی بدن هستند . حوزه های ارتعاشی بدن ، شامل ۳ حوزه ی اصلی و چندین حوزه ی فرعی هستند . حوزه های اصلی عبارتند از :
   ۱- فیزیکی
   ۲- عاطفی ( احساسات )
   ۳- ذهنی ( افکار)
   و حوزهای فرعی نظیر :
   – حوزه ی شهودی ( حس ششم )
   فیزیکی :
   انرژی فیزیکی ، همان انرژی است که نیروی لازم برای انجام کرها و فعالیت های جسمانی بدن را فراهم می کند . نظیر : فعالیت های بدنی ، امور ورزشی و…
   عاطفی :
   این که روزانه دچار چه نوع احساسات و عواطف می شویم همه تحت کنترل انرژی عواطف – احساسی ما هستند . برخی از این احساسات مثبت و خوشایند و به اصطلاح دارای فرکانس بالاو برخی نیز ناخوشایند ودارای بسامدی پایین هستند .
   ذهنی :
   انرژی ذهنی توانایی ها و فعالیت های فکری را کنترل می کند . مانند یادگیری مطالب جدید ، خلق ایده ای نو و … . هنگامی که انرژی ذهنی ما در بیشترین مقدار خود است بهترین زمان برای “ یادگیری دروس جدید ” است . حال فرض کنید دانش آموزیا دانشجویی روزهایی در یک ماه را که مقدار این نوع انرژی اش در بالاترین حد خود است ، از پیش بداند ، او می تواند طوری برنامه ریزی کند که در پیک  مثبت انرژی ذهنی اش چندین برابر روزهای دیگر درس بخواند و در عوض زمان هایی را که انرژی ذهنی اش در حد پایینی است تنها به تکرار و ” مرور “ آن ها بپردازد زیرا زمانی که انرژی فکری پایین است زمان نامناسبی برای یادگیری مطالب جدید است ولی برای مرور و تکرار که به انرژی ذهنی کمتری نیاز دارند، بسیار مناسب است .
   مثال دیگر در این زمینه ، ” تنبلی ” و پشت گوش اندازی در کارهاست . در بعضی از روزهای یک ماه ، به نظر می رسد که کارهای مان را پشت گوش می اندازیم و به اصطلاح ” تنبلی ” می شویم ! که این خود می تواند منجر به احساس گناه و دیگر احساسات ناخوشایندی در ما گردد . ولی سوال اینجاست که این تنبلی به ” کمبود انرژی ” های حیاتی ما باز می گردد ویا مربط به مانعی درونی مثلا ” باورهای محدود کننده ” و یا ” کمال طلبی ” و … است . در اینجا نیز با پیشگویی روزهای کم انرژی توسط ” تقویم انرژی ” ، می توانیم تفاوت این دو را تشخیص دهیم و اگر تنبلی ما مربوط به مورد اول است آن را به عنوان رویدادی طبیعی و فیزیولوزیکی بدن بپذیریم و با خیال راحت و بدون هیچ گونه احساس گناهی به استراحت و یا تفریح بپردازیم ، ولی اگر با توجه به ” تقویم انرژی و ارتعاشات ” درونی مان ، در روزهای ” پیک مثبت ” انرژی به سر می بریم ولی باز هم دچار تنبلی و پشت گوش اندازی در کارهای مان هستیم ، اینجاست که باید به خود یاری رسانیم و با ” بی تی تی ” آن را از بین ببریم .
   کاربرد ” طالع بینی علمی ” در فعال سازی مثبت قانون جذب
   همان طور که می دانید ” قانون جذب ” هر چیزی را که هم ارتعاش با ما باشد به سوی زندگی ما جذب می کند . و میزان این ارتعاشات نیز ، به کیفیت احساسات و میزان انرژی های احساسی – عاطفی بدن مربوط می شود . جدای از آن که ما می توانیم با تمرینات ” بی تی تی ” کیفیت احساسات خود را خیلی سریع بهبود ببخشیم و در نتیجه ارتعاشات خود را بالا برده و قانون جذب را به نفع خویش ، فعال سازیم ، در روزهایی از ماه طبق ” تقویم پیش گویی انرژی ” های درونی ، ما دارای انرژی بالایی به صورت طبیعی هستیم یعنی ارتعاشات درونی ما خود به خود بالا هستند که این روزها بهترین زمان برای انجام و نتیجه گیری از تمرینات ” قانون جذب ” است . بنابر  این ” طالع بینی انرژی ” می تواند از این منظر موجب موفقیت و پیشرفت ما در زندگی و کار ، گردد .
   کاربرد ” طالع بینی علمی ” در ورزش حرفه ای
   استفاده از جداول پیش گویی انرژی های فیزیکی ، هم اکنون در بسیاری از نقاط دنیا ( بجز ایران ! ) ، برای کمک به پیشرفت ورزش کاران حرفه ای ، استفاده می شود و برنامه ورزشی و هم چنین روزهای مسابقات آن ها ، بر پایه ی روزهای پیک انرژی فیزیکی شان طراحی و برنامه ریزی می گردد . که این خود می تواند کمک بزرگی به موفقیت یک ورزش کار حرفه ای در  مسابقات ورزشی باشد .
   ادامه دارد….
   بناساز
   تذکر : هر گونه استفاده و کپی برداری ازاین مطلب بدون ذکر نام نویسنده و نشانی دقیق سایت ، شرعا حرام و دارای پیگرد قانونی است .
   شماره ( فقط پیامک ) پشتیبانی سایت : ۰۹۳۹۷۳۱۹۷۸۶

   Print Friendly
  • مطالب مرتبط