ضربه تراپی | Tapping

  خانه تکانی ( پالایش ) دل به روش ” بی تی تی ” ( ضربه تراپی به روش بناساز )

  کتایون بناساز
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۳
  • خانه تکانی ( پالایش ) دل به روش ” بی تی تی ” ( ضربه تراپی به روش بناساز )
   اکنون که در آستانه ی سال نو بسر می بریم خوب است طبق آیین باستانی مان در خانه تکانی منازل ، همگام با آن ، دل ها را نیز نظافت و پالایش کنیم . این مهم ، یعنی پالایش درون از ناپاکی ها یی نظیر ترس ها ، خشم و کینه ها ، نگرانی ها ، افکار منفی و باورهای محدود کننده و …. می تواند با روش های مختلف ” خود یاری “ صورت پذیرد . ولی به اعتقاد من ( همان طور که خود نیز پیش از همه ی شما به آن عمل می کنم و خواهم کرد ) ، ” ضربه تراپی ” ، سریع تر و کارآمدتر از طرق دیگر ، به نظر می رسد .
   بر این اساس تصمیم گرفته شد جلسه و کارگاه آن لاینی را در این سایت ، برگزار کنیم که اولین تجربه ی جلسات و کارگاه های  آن لاین ، در این سایت است . که در صورت باز خورد مثبت از سوی شما کاربران عزیز ،  در زمینه های دیگر مورد بحث در این سایت ، برگزاری چنین کارگاه هایی را تکرار خواهیم کرد . و تجربیات خود را در این زمینه ها ، با شما به اشتراک خواهیم گذاشت .
   شرایط شرکت در این گارگاه به شرح زیر است :
   – زمان : ۲۲ تا ۲۳ شب ، در این جا به صورت آن لاین هستم و ضمن توضیحاتی در این زمینه، به سوا لات شما ( فقط در زمینه ی پالایش ) پاسخ خواهم داد.
   – می توانید سوالات خود را در زیر همین بخش بصورت کامنت بنویسید که پس از بررسی با نام و یا بدون نام خودتان و از طرف خودم ، مطرح و منتشر خواهم کرد و سپس پاسخ خواهم داد.
   فرض بر این است که شما تسلط کافی را بر اصول اولیه ی ضربه تراپی و ” بی تی تی ” دارا هستید . در غیر این صورت فبل از مطالعه ی این بخش مطالب عموهی قبلی را مطالعه کنید .

   مسایل عمومی که اغلب ما به یک یا چند مورد از آن ها دچار هستیم معمولا در حوزه هایی مانند سلامتی ، شغل و درآمد ، روابط ، ازدواج و …است . در مورد طرق خنثی سازی عواطف منفی در هریک از زمینه های فوق قبلا به طور مشروح مطالبی را نوشته ایم . و اکنون تنها به مرور برخی از آن ها که شاید هنوز به طور کامل خنثی سازی و بی اثر نشده اند ، می پردازیم . نظیر زمینه های زیر که با استفاده از مثال هایی که در زیر می آیند می توانید جمله ی ترکیبی ( مثبت + منفی ) خود را برای ضربه زدن بر نقطه ی کاراته ، بسازید :

   ۱ – ارتباطات :

   احساس تنهایی می کنم .

   احساس کمبود عشق می کنم .

   هنوز به …. ( نام شخص ) وابسته ام .

   ۲ – مالی :

   هنوز احساس کمبود پول می کنم .

   هنوز از بی پولی می ترسم .

   هنوز می ترسم که مبادا پولم ته بکشد .

   ….

   ۳ – سلامتی :

   هنوز از مبتلا شدن به … ( نام بیماری ) می ترسم .

   هنوز هم احساس بیماری و درد می کنم .

   هنوز هم دچار این … ( نام بیماری مثل سردرد ) هستم .

   ….

   ۴ – عواطف و احساسات منفی :

   هنوز احساس بی تابی و بی قراری به دلیل … ( علت بیقراری مانند طرد شدگی از طرف نامزدم و… ) می کنم .

   هنوز احساس دلزدگی از زندگی می کنم .

   هنوز هم نمی توانم شاد باشم و از زندگی ام لذت ببرم .

   هنوز احساس غم و اندوه می کنم .

   هنوز از دست … ( نام شخص ) عصبانی و خشمگینم .

   …..

   ۵ – باورهای محدود کننده ی هویتی :

   هنوز هم احساس می کنم که آدم خوبی نیستم .

   هنوز هم احساس می کنم دنیا ظالم است و با من به عدالت رفتار نمی شود .

   هنوز هم احساس می کنم که جذاب و دوست داشتنی نیستم .

   ….

    

   توجه داشته باشید که بهترین روش برای ساختن جملات ترکیبی تان ، دقت بر ” گفت و گوهای درونی ” منفی خودتان است که اغلب به خود می گویید. ولی جملات فوق می توانند الگوی مناسبی برای ساختن جملات ترکیبی باشند که هنوز خنثی نشده اند .
   بناساز

   ۲۰۱۵-۰۳-۱۴-۱۹-۲۸-۱۶_deco

   Print Friendly
  • مطالب مرتبط