ضربه تراپی | Tapping

  طالع بینی علمی : پیش گویی رفتارها و انرژی های درونی، بر اساس ماه تولد

  کتایون بناساز
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • ۶۰۶۲۵۰۳۵۲

   طالع بینی علمی – تجربی
   پیش گویی ارتعاشات و انرژی های درونی : فیزیکی ، احساسی ، ذهنی و شهودی ( حس ششم )
   بشراز دیر باز به ارتباطی مرموز بین ستارگان و سرنوشت خود پی برده بود . چینی های باستان نیز ، روش های گوناگونی برای این گونه پیش گویی ها که به نظر می رسید به صورت چرخه ای ( پریودیک ) ، تکرار می شوند ، طراحی کرده بودند که گاه با ضریب اطمینان بالایی ، درست بودند . امروزه نیز ” طالع بینی ” به طرق مختلف در میان عموم ، طرفداران بسیاری دارد . گویی انسان ذاتا و به طوری شهودی می داند که رابطه ای بین گذشت ” زمان ” و بعد چهارم ، با اعمال و رفتارهای انسان که سازنده ی ” سرنوشت ” او هستند ، وجود دارد .
   اما همه ی این ها تنها در حیطه ی خیالات و اوهامات انسان بودند تا این که پزشکی اتریشی که یکی از شاگردان فروید روانشناس به نام بود ، به ارتباطی معنا دار بین حالات بیمارانش و ” تاریخ تولد شان ” پی برد ! چیزی که طالع بینان شرقی ، بین زمان به دنیا آمدن انسان و سرنوشت و زندگی او ، از دیر باز پیش گویی کرده بودند .
   اما چرا انسان تا به این اندازه به دانستن آینده ی خود علاقه مند است ؟ ! سوال خوبی است که می تواند ریشه در موارد زیر داشته باشد :
   اغلب ما ، در عمق وجودمان علاقه ای ویژه به دانستن آینده ی خود ، داریم . به نظر می رسد که این یک علاقه ی ذاتی است و هیچ ربطی به میزان تحصیلات ، روشن فکری و میزان ثروت افراد ندارد ، هرچند که گاه برخی بی اعتقادی به آن را نشانه ی ” روشن فکری ” ، و اعتقاد به آن را نشانه ی خرافات و اوهام گرایی می دانند و ظاهرا تمایل درونی شان به ” پیش گویی ” ها و دانستن ” آینده ” را ، انکار و یا نفی می کنند . ولی همان ها نیز ، برای سرگرمی و تفنن هم که شده ، گاه فنجان قهوه شان را ، به امید افتادن نقوشی که خبر از آینده می دهند ، در نعلبکی بر می گردانند !
   ولی چرا دانستن آینده تا به این حد در میان عموم مردم جذاب و خوشایند است ؟ به نظر نگارنده این سطور ، یکی از دلایل آن می تواند نیاز و تمایل انسان به ” قدرت طلبی ” باشد که با دانستن آینده اش و کنترل و تسلط او بر اوضاع و شرایط بیرونی ، تا حد زیادی تامین می شود . بشر ذاتا از تسلط نداشتن بر امور بیزار است چرا که با عدم تسلط بر زندگی و سرنوشت خویش ، احساس ” ضعیف بودن ” به او دست می دهد که بسیار برایش درد آور است .
   انسان نه تنها به تسلط و کنترل شرایط بیرونی ، علاقمند است بلکه تمایل زیادی به کنترل ، تسلط ونفوذ بر انسان های دیگر رانیز داراست که این تمایل ذاتی او نیز به همان غریزه ی ” قدرت طلبی ” باز می گردد . البته ” طالع بینی ” با پیشگویی رفتارهای طرف یا طرفین در ارتباط با اشخاص ، در این جا نیز تاحدود زیادی موفق به تامین این خواسته ی درونی انسان شده است .
   البته برخی معتقدند که ” طالع بینی ” ، تنها با بهره گیری از توان ” تلقین پذیری ” انسان در خلق رویداد های آینده ، به پیش گویی امور می پردازد و گرنه اگر مطالبی که ” پیشگو ” در قالب جملاتی اسرار آمیز به فرد تلقین می کند ، بر روی سیستم باور پذیری او اثرگذار نباشد ، به وقوع نخواهد پیوست . که البته این نظریه نیز با توجه به توانایی های انسان در خلق سرنوشت خویش ، می تواند تا حدود زیادی حقیقت داشته باشد .
   در این میان ” طالع بینی علمی – تجربی ” با پیش گویی رفتارهای فیزیولوژیک تکرار شونده ( پریودیک ) او ، توانایی کنترل اعمال و رفتارهایش را در آینده به او خواهد داد که خود می تواند کمک شایانی به کسب موفقیت های فردی در زمینه های مختلف شغلی ، ارتباطی ، مدیریتی و … برای او باشد . هم چنین با پیش بینی رفتارهای آینده ی همسران ، به پایداری و کسب موفقیت در زندگی نیز بیانجامد . مثلا اگر زنی از رفتارهای فیزیولوژیک آتی همسر خود در طول ماه ،آگاهی داشته باشد و بداند که او مثلا در دوره ی ” افت انرژی احساسی ” در روزهای مشخص آتی قرار خواهد داشت ، سعی می کند در آن روزهای تعیین شده انتظار ابراز احساسات و یا تمایلات عاطفی از همسر خود نداشته باشد و مطمئن است که دلیل بی توجهی همسرش به او تنها افت انرژی های احساسی اوست و هیچ دلیل دیگری مانند کمبود عشق و علاقه و یا خیانت و… ندارد و همین می تواند کمک بزرگی به ایجاد تفاهم و ثبات در زندگی زناشویی شود .
   و یا اگر مدیری از روزهای افت ” انرژی های جسمانی ” کارمند خود مطلع باشد می داند که در روزهای پیش بینی شده نباید انتظار کار شدید و اطاعت زیاد از او را داشته باشد و مهم تر این که در آن روزها او را به کار با ماشین های حساس نگمارد و این خود می تواند از بروز حوادث ناگوار که گاه به قطع عضو یا حتی مرگ می انجامد ، تا حدود زیادی بکاهد .
   در مورد خلبانان و رانندگان اتوبوس و وسایط نقلیه نیز وضع به همین منوال است و پیش گویی رفتارهای فیزیولوزیک و سیکلیک آن ها می تواند جان ده ها مسافری را که در دستان آن هاست ، ایمن بدارد .
   در نوشتارهای آینده سعی خواهیم کرد به معرفی بیشتر این موضوع و هم چنین کاربرد عملی و روش کار  باآن ر، بیشتر بپردازیم.
   بناساز
   تذکر : هر گونه استفاده و کپی برداری از این مطلب بدون ذکر نام نویسنده و نشانی دقیق این سایت ، شرعا حرام و دارای پیگرد قانونی است .
   شماره ( فقط پیامک ) پشتیبانی سایت : ۰۹۳۹۷۳۱۹۷۸۶

   Print Friendly
  • مطالب مرتبط