ضربه تراپی | Tapping

  ۷ ) لاغری آسان و سریع با ضربه تراپی ( BTT) : تنهایی موجب چاقی می شود !

  کتایون بناساز
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۳
  • ۲۰۱۵-۰۳-۰۸-۱۰-۱۲-۱۱_deco

    

   لاغری آسان و سریع با ضربه تراپی ” بی تی تی ” (۷)
   مقدمه : تنهایی موجب چاقی می شود !
   چگونه تنهایی می تواند موجب چاقی شود ؟! از طریق پرخوری و ایجاد اشتهای کاذب یا اشتهای احساسی !
   تنهایی ویا تنها بودن ، از طریق احساساتی که در فرد ایجاد می کند می تواند موجب اشتها ، پرخوری و در نتیجه چاق شدن انسان شود . برخی ازاین احساسات و عواطف منفی که از طریق ” تنهایی ” یا بهتر است بگوییم ” احساس تنهایی “ ، در افراد ایجاد می شوند عبارتند از : ” احساس جدایی ” ، ” احساس خلاء ” ، ” احساس کمبود “ و … که هر یک از این احساسات می تواندد به تنهایی موجب اشتهای احساسی ، پرخوری و در نتیجه اضافه وزن در افراد شوند . زیرا با خوردن و آشامیدن ، یک نوع احساس آرامش موقتی و پر شدن خلاء درونی به طور آنی و ناپایدار به انسان دست می دهد که موجب می گردد تا فرد ناخودآگاه به سراغ خوراکی ها و آشامیدنی ها به ویژه خوردنی های ناسالم ، چرب و شیرین و سرشار از کربوهیدرات هابرود . مانند چیپس ، شیرینی خامه ای ، شکلات شیرین و …
   همان طور که گفته شد در واقع این ” احساس تنهایی ” نه خود ” تنهایی ” است که موجب می شود مابه سراغ ” خوردن و آشامیدن ” برای آرامش یافتن برویم . زیرا هنگامی که در زندگی خود دقت کنیم خواهیم دید که ما به واقع تنها نیستیم و اغلب ما عزیزانی نظیر : والدین ، فرزندان ، دوستان و اقوام و… را در کنارمان داریم که هرگز تنهای مان نمی گذارند و ترک مان نخواهند کرد . از همهمهم تر ماهرگز تنها نیستیم و ” خدا با ماست “ . بنابر این کاری که ما باید برای جلوگیری از پرخوری کاذب انجام دهیم از بین بردن ” احساس تنهایی ” است نه خود ” تنهایی ” !
   احساس تنهایی ، اغلب در مواردی زیر پدید می آید :
   – جدایی و طلاق
   – به هم خوردن نامزدی .
   – فوت عزیزان.
   – از دست دادن دوستان صمیمی .
   – ازداج و یا دور شدن فرزندان به دلیل ادامه ی تحصیلات
   – و ….
   تمرین : ضربه تراپی ( بی تی تی ) برای از بین بردن اشتهادر اثر احساس ” تنهایی “
   توجه : خواندن ادامه ی مطلب تنها برای اعضای ویژه ی سایت امکان پذیر است . برای ” عضویت ویژه ” لطفا به صفحه ی اصلی بخش عضویت ویژه ، مراجعه فرمایید .

    

   کاربر گرامی برای مشاهده محتوا باید وارد سایت شوید.

    

   شماره ی پیامک پشتیبانی سایت : ۰۹۳۹۷۳۱۹۷۸۶

   Print Friendly
  • مطالب مرتبط