ضربه تراپی | Tapping

  چرا برخی زنان خوب عاشق مردان بد می شوند ! و راه کاری سریع برای رهایی از آن با ” بی تی تی ” ( ضربه تراپی به روش بناساز )

  کتایون بناساز
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • EFT-Tapping-Chart

   باور محدود کننده ی عشق : من دوست داشتنی نیستم .
   در مقالات پیشین در جایی گفتم : ” ارتباطات موفق در عشق ، از بسیاری جهات مانند حرفه یا بهتر است بگویم ” هنر فروشندگی ” است . در ظاهر این گفته کمی بی ربط به نظر می رسد ! چه رابطه ای می تواند بین فروش یک کالا با ارتباطی عاطفی وجود داشته باشد ؟ سوال خوبی است که به تدریج به آن پاسخ می دهم . اکنون نیز به یکی  از وجوه تشابه ” هنر فروشندگی ” با “ هنر ارتباط موفق در عشق ” می پردازم .
   از هر بازاریاب یا فروشنده ی موفقی ، اگر بپرسید : آیا به کالا یا خدماتی که برای آن بازاریابی می کند و یا می فروشد ، علاقمند است ؟ همه ی آن ها پاسخ مثبت خواهند داد . البته به شرط آن که فردی موفق در این عرصه بوده باشد . ولی هر گاه فروشنده یا بازاریابی خسته و بی حوصله ای را دیدید که پرنده نیز در مغازه اش پر نمی زند و در آمدی بخور نمیر دارد و اگر بتواند هر چه سریع تر در دکان خود را تخته می کند ، بدانید که او به کالا یا خدماتی که عرضه می کند ، بی علاقه است !
   همان طور که نمی توان در فروش چیزی موفق شویم که دوستش نداریم ، اگر خودمان را دوست نداشته باشیم نیز در ارتباطات عشقی ، موفق نخواهیم بود ! به نظر می رسد رابطه ای مستقیم میان میزان دوست داشتن خودمان و میزانی که دیگران ما را دوست خواهند داشت ، وجود دارد .
   شما هرگز نمی توانید فردی را ترغیب به دوست داشتن کسی کنید که خودتان نیز دوستش ندارید ! چرا این طور است ؟ چرا اگر خودمان را دوست نداشته باشیم دیگران نیز دوست مان نخواهند داشت ؟
   کسانی که دچار “ عدم خود دوستی ” هستند ، اغلب دارای باوری محدود کننده در عشق هستند : ” من زیاد از خودم خوشم نمی آید.”
   یا ” من از … ( مثلا هیکل ) خودم راضی نیستم و خوشم نمی آید .” و در نهایت نیز به این باور رسیده اند : ” من دوست داشتنی نیستم . ”
   هر گاه دچار این فکر باشید : ” من از خودم خوشم نمی آید . ” آن گاه دیگران ( مرد مورد نظرتان ) نیز از شما خوشش نخواهد آمد!
   رابطه ی مستقیم : اگر …. آن گاه  ….. در این معادله حکمرانی می کند . اگر خودم را دوست نداشته باشم ، آن گاه خواستگارانم نیز مرا دوست نخواهند داشت . ” یا ” اگر از صورت خودم ناراضی باشم آن گاه مردی که برای خواستگاری پا پیش می گذارد نیز صورت مرا نخواهد پسندید .” و ….
   از کجا بفهمیم که آیا مانیز دچار مشکل ” عدم خود دوستی ” هستیم یا خیر ؟
   اغلب اشخاصی که این مشکل را دارند خودشان هم نمی دانند ! و می گویند : مگر می شود آدم خودش را دوست نداشته باشد ؟ برای این که پی ببرید تا چه اندازه دچار این مشکل هستید لازم است ببینید چقدر نمود های بیرونی این مشکل ،در شما ظهور یافته اند . افرادی که خودشان را دوست ندارند اغلب رفتارها یی ویژه از خود بروز می دهند نظیر :
   – غذای مناسب نخوردن.
   – ورزش نکردن .
   – سیگارزیاد کشیدن .
   – عدم رضایت از اندام .
   – اعتقاد به چروک برداشتن پوست در سنین پایین .
   – سرزنش خود .
   و ….
   هنگامی که مردی پا پیش می گذارد  این ” تصویر ضعیفی ” که برای خود ترسیم کرده اید ، به شدت خود نمایی می کند و ظاهر می شود. حال اگر این مرد با این زن که دچار عدم ” خود دوستی ” است خوب رفتار کند ، زن از او خوشش نخواهد آمد ! چرا ؟
   زیرا به صورت ناخودآگاه افکار و باورهایی به شدت منفی و محدود کننده به ذهنش خطور می کنند نظیر :
   – چگونه این مرد می تواند این قدر از من خوشش بیاید ؟!
   – احتمالا خیلی باهوش نیست !
   – احتمالا کاسه ای زیر نیم کاسه است !
   – احتمالا عیب و ایرادی دارد که از من خوشش آمده است !
   – احتمالا چیزی را از من مخفی می کند که راضی به فردی مثل من شده است مثل داشتن زن و بچه !
   – آدم بی ارزشی است که نتواسته از من بهتر پیدا کند !
   عکس قضیه :
   حال اگر این زن که دچار عدم ” خود دوستی ” است با مردی ملاقات کند که رفتار بسیار بدی با او داشته باشد ، از او خوشش خواهد آمد ! چرا ؟!
   به دلایلی نظیر :
   – آن مرد توانسته خود واقعی او را ببیند .
   – او با هوش است زیرا خیلی زود فهمید که من لیاقت دوست داشتن را ندارم .
   و ….
   این زن احتمالا به شدت به آن مرد علاقه مند می شود و به دنبال او می رود غافل از این که شاید این مرد با این رفتار  نامناسب ،کاسه ای زیر نیم کاسه دارد و یا چیزی را از او مخفی می کند مثلا مشکل اعتیاد یا متاهل بودنش را !
   ولی دیگر کار از کار گذشته و زن یک دل نه صد دل عاشق او شده و حاضر است هر کاری بکند تا او دوست ش داشته باشد و غم انگیز تر این که این غیر ممکن است ! زیرا او حتی نمی تواند مردی را به دوست داشتن خود ترغیب کند چه برسد به این که او را وادار به این کار کند !
   و این داستان تکراری ، هم چنان ادامه خواهد یافت تا زمانی که زن شروع به ” خود دوستی ” کند .
   راه حل :
   تمرین : خود دوستی سریع با ” بی تی تی “
   توجه : مطالعه ی ادامه ی این مطلب تنها برای اعضای ” ویژه ” این سایت ، امکان پذیر است . برای ثبت نام به پست های قبلی که در این زمینه منتشر شده است و یا صفحه ی اصلی سایت ، بخش راهنمای عضویت ، مراجعه کنید .

    

   کاربر گرامی برای مشاهده محتوا باید وارد سایت شوید.
   کلاس ها ی آن لاین در تلگرام ( فقط اعضای ویژه ) : ۰۹۳۹۷۳۱۹۷۸۶

   Print Friendly
  • مطالب مرتبط