ضربه تراپی | Tapping

  کتاب: آموزه های مورنا، در باره هواپونوپونو ی اصلی( هواپونوپونو ی مورنا)

  کتایون بناساز
  ۲۱ مهر ۱۳۹۷
  • مقدمه

   سال ها قبل ،  با واژه ی ” هواپونوپونو ”  ، از طریق کتاب  ”  حد صفر ”  ، نوشته ی  ” جو ویتال ” یکی از آموزگاران  ” راز ”  آشنا شدم . در واقع چیزی که نظرم را برای مطالعه ی آن  مطلب  جلب کرد ، نام  ” جو ویتال ” بود . چرا که او در ذهن ام ، به عنوان نویسنده ای خوشنام در زمینه ی ” موفقیت  فردی ” بود .  راستش را بخواهید ، تنها یک سوم آن مطلب را خواندم و آن را کنار گذاشتم . این در حالی ست که من در واقع یک کتاب خوان فوق حرفه ای هستم ! من بیش از حدود هزار کتاب در این زمینه ها مطالعه کرده ام و شاید تعداد اندکی از آن ها را نیم خوانده  ، رها کرده باشم . به هر حال مفهوم ساده ی ” هواپونوپونو ” نظرم را جلب نکرد . در واقع ،  آن را باور نکردم  ، زیرا می گفت تنها با تکرار مداوم  مانترایی چهار بخشی ، می توانیم به همه ی خواسته  – های مان دست یابیم ! همان طور که گفتم آن را به مدت چندین سال  کنار گذاشتم . البته جسته و گریخته ، مطالبی از آن در اینترنت می دیدم و یا از زبان مردم می شنیدم ، اما اهمیتی به آن ها نمی دادم و آن را به عنوان روشی کند و  ناکارآمد می دانستم .

   نمی دانم چه شد که من چند ماه قبل ،  دوباره با ” هواپونوپونو ” برخورد کردم . اما این بار تصمیم گرفتم به طور آزمایشی آن را کمی تمرین کنم . شاید شما هم مثل خودم باورتان نشود ، اما در همان روز اولی که مانتراها را تکرار کردم ،  اتفاقی افتاد که تقریبا همانند یک معجزه بود ! 

    

    

    

    

    یک سال قبل ،  با در خواست من در مورد یک پروژه ی کاری ، موافقت نشده بود و من هم موضوع را پذیرفته و رها کرده بودم . اما  در آن روزی که من مانترا ها را تکرار می کردم ، ناگهان پیامی روی تلفن همراهم آمد با این مضمون : ” با در خواست شما در زمینه ی … موافقت شده است لطفا برای دریافت مجوز های مربوطه به … مراجعه کنید ” ! و این موضوع خیلی خیلی عجیب بود زیرا یک سال پیش ، رسما درخواست مرا رد کرده بودند !

   این شد که به تمرینات ادامه دادم و اتفاقات دیگری که برایم به معجزه می مانست ، رخ می دادند ! تصمیم گرفتم در باره ی  “هواپونوپونو ” بیشتر تحقیق و مطالعه کنم . اتفاق عجیب دیگری افتاد . در طی تحقیقاتم ،  متوجه شدم که  این مانتراها  “هواپونوپونو” ی  واقعی نیستند ! راستش را بخواهید کمی ناامید شدم و تمریناتم را رها کردم . ولی به جست وجویم برای یافتن     “هواپونوپونو ” ی واقعی ادامه دادم و به سختی  مطالبی اندک در باره ی آن یافتم  که  آن را در کتابی که در پیش رو دارید  ، در اختیار مردم قرار می دهم . امیدوارم که شما نیز همانند من و میلیون ها تن از کاربران ” هواپونوپونو” ی اصلی ، از آن ها بهره ببرید و به خواسته های شایسته تان دست یابید .

   اما لازم می دانم که نکاتی را درهمین جا ذکر کنم :

   اگر آن مانترای چهار بخشی ( متاسفم ، مرا ببخش ، ممنونم ، سپاس گزارم )  ، ” هواپونوپونو”  نیست ، پس چگونه برای من و هزاران کاربری که نام شان در اینترنت نیز ثبت شده است ، کار می کرد ؟!

   پاسخ به این سوال را در متن کتاب خواهید یافت . در واقع راویان ” هواپونوپونو” ی اصلی که شاگردان ” مورنا سیمونا ” ، خالق هوپونوپونو ی امروزی ، هستند ، تنها می گویند که آن مانترای چهار بخشی ” هواپونوپونو ” نیست اما نمی گویند که موثر نیست .

    

   به اعتقاد آنان ، این مانترا اختراع دکتر ” هیولن ” ، یکی از شاگردان نزدیک ” مورنا ” است  که به گزارش هزاران کاربر آن در سرتاسر جهان ، موثر و کارآمد است . به نظر من کارآمد بودن این مانترا چیز عجیبی هم نیست .چرا که از چها واژه ی قدرتمند  که مفاهیم : توبه و استغفار ، پذیرش خطا و شکرگزاری را القا می کنند ، تشکیل شده است . نیازی نیست که در باره ی این مفاهیم بسیار قدرتمند ، توضیحات بیشتری داده شود چرا که همه  از قدرت جادویی آن ها با خبریم !

    

   بهار ۱۳۹۷

   کتایون بناساز

    

    

   Print Friendly
  • مطالب مرتبط